PepsiCo ugięło się pod naciskiem wierzących

Gdy firma PepsiCo postanowiła wesprzeć finansowo środowiska homoseksualne, konserwatywni Amerykanie zaczęli bojkotować produkty tej firmy. Zrobili to na tyle skutecznie, że koncern wycofał się z nierozsądnej decyzji.


Amerykańskie Stowarzyszenie Rodziny (American Family Association) w komunikacie z 12 lutego ogłosiło zaprzestanie bojkotu firmy PepsiCo. Okazało się, że firma ta nie wznowiła w 2009 roku swojego wsparcia finansowego dla organizacji homoseksualnych.

„Małe problemy pozostają” – stwierdza stowarzyszenie, ale dodaje, że bojkot powinien pozostać „ostatecznością”.

W 2008 roku PepsoCo dała 500 tysięcy dolarów organizacjom lobbującym w sprawach homoseksualistów: „Human Rights Campaign” i „Parents, Families and Friends of Lesbians and Gays”.

Z inicjatywy AFA ponad 500 tysięcy obywateli amerykańskich zaangażowało się wówczas w zaprzestanie kupna produktów należących do grupy PepsiCo.

Do grupy PepsiCo należą: napoje marki Pepsi-Cola, Lipton Ice Tea, Gatorade, 7 Up, Mountain Dew, Mirinda, Schweppes, Slice, chipsy marki Lay’s, soki marki Toma, woda mineralna marki Aqua Minerale oraz Górska Natura.

– Nasze wysiłki nie poszły na marne – komentuje z satysfakcją przewodniczący stowarzyszenia Tim Wildmon. Amerykańskie Stowarzyszenie Rodziny precyzuje w komunikacie, że nadal będzie „sprawdzać” PepsiCo.


MaRo/Afa.net

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/sila_obywatelskiego_bojkotu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content