Dziennik Rzeczpospolita uderzył w twarz rodziny pomordowanych Polaków

Aktualizacja: 2010-02-12 11:28 pm

Wszystkiego można było się spodziewać po redakcji “Rzp”, ale nie wywiadu z “autorytetem moralnym”, Stepanem Banderą juniorem, wnukiem osławionego zbrodniarza wojennego i ludobójcy. Wywiad przeprowadziła Tatriana  Serwetnyk, znana ze swego braku obiektywności w sprawie nacjonalizmu ukraińskiego. Najgorsze jest jednak to, że tekst ten został zatytułowany – uwaga – “To Polska stworzyła Stepana Banderę”. Istny skandal!

Wywiad jest pełną gloryfikacją zbrodniarza, opartą na większych czy mniejszych kłamstwach. Np. zabójstwo ministra Pierackiego nazwane jest “zabiegiem chirurgicznym”. Jak takie “zabiegi” wyglądały w następnych latach  na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, to wystarczy przeczytać relacje ocalałych świadków, opisujące przecinanie księży katolickich piłą na pół czy nadziewanie niemowląt na sztachety.

Na tej samej zasadzie redakcja “Rzp” powinna przeprowadzić wywiad z jednym z potomków Heinricha Himmlera czy Hansa Franka i cały tekst zatytułować “To Żydzi stworzyli Adolfa Hitlera”. Jestem pewien, że ci potomkowie też mówiliby czule o swoich dziadkach, a Holokaut Żydów nazywaliby “zabiegiem chirurgicznym” czy bardziej właściwie “troską o czystość i porządek”.

Wywiadem tym “Rzp” nie tylko spadła to poziomu “Gazety Wyborczej” i ukraińskojęzycznego “Naszego Słowa”, ale i uderzyła w twarz rodziny Polaków, Żydów i Ormian, pomordowanych przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, stworzoną i kierowaną przez Stepana Banderę, Jeszcze w lipcu 1941 r. ten ostatni kierował osobiście pogromami Żydów we Lwowie.

No cóż, zaledwie dwadzieścia lat temu w ten sposób “Trybuna Ludu” w sposób absolutnie bezkarny waliła po twarzy rodziny pomordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie oraz na Syberii i w Kazachstanie.

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -- [Org. tytuł: « Rzeczpospolita uderzyła w twarz rodziny pomordowanych Polaków»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18315 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]