Wielka Brytania: Kolejny krok ku stworzeniu państwa policyjnego

„Kod genetyczny DNA krnąbrnych dzieci ze szkół podstawowych, powinien być rejestrowany w centralnej bazie DNA, ponieważ mogą one w przyszłości przemienić się w kryminalistów” – stwierdza wpływowy ekspert policyjny, dyrektor Scotland Yard’u.

Gary Pugh, dyrektor badań kryminalistycznych Scotland Yard’u twierdzi, że potrzebna jest debata w Wielkiej Brytanii na temat „identyfikacji potencjalnych sprawców”, a niektórzy eksperci twierdzą, że kryminogenne cechy mogą być zidentyfikowane już u pięcioletnich dzieci. „Jeśli naszym celem jest zidentyfikowanie osób mogących dokonać przestępstwa przed jego dokonaniem, to długofalowo zajęcie się tematem „wyłapywania” młodych ludzi jako przyszłych przestępców, przyniesie niesamowicie wielkie korzyści.” – twierdzi Pugh. „Można się sprzeczać czy zidentyfikowanie im młodszego dziecka przyniesie większe korzyści czy nie, ale kryminolodzy mówią, że z niektórych wyrosną kryminaliści, choć z innych nie. Musimy znaleźć odpowiedź na pytanie kto jest potencjalnie najbardziej niebezpieczny dla społeczności.”

Pugh posługuje się również argumentem ekonomicznym twierdząc, że tego typu dane pozwolą na zredukowanie kosztów poważnych przestępstw.

W największej w Europie bazie danych przechowywanych jest obecnie w Wielkiej Brytanii ponad 4,5 miliona genetycznych próbek DNA.

Niedawno opublikowany raport organizacji pozarządowej Public Policy Research, wzywa wręcz do zainteresowania się dziećmi w wieku 5-12 lat pod kątem „terapii behawioralnej”

Grupy broniące praw obywatelskich określają nowe wezwanie jako wyjęte prosto „z powieści science-fiction„. Jeden ze związków zawodowych nazwał to „krokiem w kierunku państwa policyjnego”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content