Władze San Francisco oskrżają Kościół katolicki i Watykan o “nienawiść&q);uot;

Aktualizacja: 2006-03-23 12:00 am

Rządowa komórka władz miasta San Francisco jednogłośnie przegłosowała rezolucję w ostrych słowach oskarżającą cały Kościół katolicki, Watykan, a w szczególności byłego arcybiskupa Diecezji San Francisko, a obecnego Prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. William Levada o “wtrącanie się w sprawy miasta i próby negatywnego wpływania na zmiany ustanowionych norm i tradycji adopcji dzieci przez pary tej samej płci”.

Rezolucja zarządu miasta Board of Supervisors, jest jedną z najbardziej ostrych napaści na Kościół katolicki, jakiegokolwiek ciała rządowego w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 50 lat.

 

Zob. również:

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=182 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]