Pentagon: “antykoncepcja awaryjna” w każdej bazie wojskowej

Aktualizacja: 2010-02-8 12:12 pm

Rzeczniczka Pentagonu Cynthia Smith przyznała w rozmowie z dziennikarzami agencji Associated Press, że Departament Obrony USA, będzie domagał się, aby na wyposażeniu medycznym każdej bazy wojskowej na całym świecie znalazły się pigułki poronne „dzień po” lub inna „antykoncepcja awaryjna”.

Przeciwnicy takiego rozwiązania obawiają się, że polityka ta uderzy w lekarzy wojskowych, którzy nie będą mogli powoływać się na sprzeciw sumienia. Medycy zostaną w ten sposób zmuszeni dostarczać tzw. antykoncepcję awaryjną.

– Pigułka „dzień po” jest wysoce nieefektywna w zapobieganiu ciąży, jak i w zapobieganiu przenoszenia chorób drogą płciową. Chociażby z tego względu należy wycofać się z proponowanego przez Pentagon planu – mówi Wendy Wright z organizacji Concerned Women. Według niej wojsko powinno kłaść nacisk na dyscyplinę i właściwe zachowanie żołnierzy, gdyż od nich zależy życie innych, a nie zachęcać do ryzykowanych zachowań.

Badania naukowe dowodzą, że działanie pigułek poronnych „dzień po” polega na niedopuszczeniu do implantacji powstałego już zarodka. Ich skuteczność – nie tyle w zapobieganiu, jak się powszechnie sądzi, co w niedopuszczeniu do rozwinięcia już powstałego zarodka – jest znacznie niższa niż sugerują producenci farmaceutyczni. Szacuje się, że wynosi ona około 59 proc.

Brytyjskie badania, których wyniki opublikowane zostały w magazynie “British Medical Journal”, ujawniły, że pomimo wprowadzenia na rynek tzw. antykoncepcji awaryjnej liczba niechcianych ciąż i związanych z nimi aborcji zwiększyła się a nie zmniejszyła. Ponadto stosowane przez kobiety pigułki poronne szkodzą ich zdrowiu. Często zdarza się, że kobiety biorą kilka pigułek poronnych w ciągu miesiąca. Są przekonane, że jest to doskonały środek na wyeliminowanie problemu „niechcianej ciąży” bez jednoczesnego rezygnowania z nieodpowiedzialnych kontaktów seksualnych.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18089 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]