Włoscy proboszczowie przestrzegają przed dawaniem jałmużny Romom

Aktualizacja: 2008-03-16 4:08 pm

Nie dawajcie jałmużny Romom – apelują do wiernych proboszczowie kilku parafii w Cremonie na północy Włoch. Ulotki, które niebawem rozdawane będą pod kościołami, skierowane są zarówno do żebraków, jak i do tych, którzy gotowi są im pomóc. Pierwszych duchowni proszą, aby się nie poniżali – informuje KAI.

Inicjatywa skonsultowana została z diecezjalną Caritas, której dyrektor, ks. Antonio Pezzetti wzywa do niesienia pomocy tym, którzy rzeczywiście jej potrzebują, w przemyślany sposób, np. zabiegając o to, aby cygańskie dzieci uczęszczały do szkoły, a nie były zmuszane do żebractwa.

Źródło: KAI

 

Za: PiotrSkarga.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1807 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]