Szkocki biskup przestrzega przed zakonspirowanym lobby homoseksualnym

Aktualizacja: 2008-03-14 1:50 pm

Katolicki biskup Motherwell w Szkocji uważa, że polityczny sukces ruchu homoseksualnego jest skutkiem działania „dobrze zorganizowanej konspiracji zakrojonej na szeroką skalę”. W czasie wykładu wygłoszonego w St. Aloysius’ College w Glasgow biskup Joseph Devine powiedział, że aktywiści homoseksualni odnieśli sukces wskutek porównywania się z ofiarami holokaustu i rasowej nienawiści, przez co udało im się wpłynąć na opinię publiczną i politykę rządu – informuje portal LifeSiteNews.com.

Hierarcha powiedział, że ruch homoseksualny odniósł sukces tworząc sobie wizerunek grupy ludzi traktowanej jak podklasa, będącej prześladowaną przez innych.

– Kwestie związane z seksualnością są istotnymi czynnikami wpływającymi na kształtowanie polityki społecznej. (…) Zwracam uwagę na to, że możecie zaobserwować istnienie potężnej, dobrze zorganizowanej konspiracji, którą społeczność katolicka całkowicie ignoruje – stwierdził biskup.

Hierarcha skrytykował również niektórych działaczy lobby homoseksualnego, m.in. Iana McKellena, aktora, który zagrał Gandalfa w filmie „Władca pierścieni,” a któremu ostatnio nadano tytuł szlachecki ze względu na zaangażowanie w walce o prawa homoseksualistów. Zdaniem dostojnika Kościoła katolickiego w obronie „sprawy homoseksualnej” działa nieliczna, ale bardzo dobrze zorganizowana grupa ludzi, która doskonale wie co robi.

Biskup wysunął oskarżenia także wobec niektórych szkockich członków parlamentu. Stąd spotkał się on z agresywną kampanią, zainicjowaną m.in. przez parlamentarzystę, a zarazem zdeklarowanego homoseksualistę Patricka Harviego, który w mediach szkaluje hierarchę za to, że zalecał rodzicom, aby ci nie tolerowali tzw. coming outów swoich dzieci lub identyfikowania się w jakikolwiek sposób z orientacją homoseksualną.

Odnosząc się do kwestii ujawniania przez dzieci skłonności homoseksualnych biskup stwierdził: to musi być koszmarna chwila dla każdego rodzica. (…) W takiej chwili próbowałbym zająć się tym ze współczuciem, jednak nie tolerowałbym takiego zachowania. Nie potępiłbym dziecka, ale nie tolerowałbym tego.

Wobec nasilenia się nagonki w mediach biskup wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że obstaje przy swoim stanowisku, bo „homoseksualizm jest stylem życia przeciwnym chrześcijańskiej tradycji.”

Biskup znany jest ze swojej nieprzejednanej postawy wobec homoseksualizmu. W 2006 r. ostro skrytykował szkocki parlament za uchwalenie prawa, zezwalającego na adopcję dzieci przez pary homoseksualne, określając to jako „kolejny akt sprzeniewierzenia się życiu rodzinnemu”. Od tego czasu jest nieustannie szkalowany w mediach.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1802 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]