Szaleństwa politycznej poprawności na Wyspach: Ogłoszenia o poszukiwaniu “pracowników, na których można polegać”, mogą dyskryminować… bumelantów

Aktualizacja: 2010-02-5 1:01 pm

Gdy 48-letnia Nicole Mamo, prowadząca swój własny biznes, zamieściła na stronie internetowej agencji pośrednictwa pracy ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika, na którym – jak określiła – „można polegać i który jest pracowity”, ze zdziwieniem dowiedziała się, że agencja odmówiła zamieszczenia tak sformułowanego ogłoszenia, “z obawy o posądzenie jej o dyskryminowanie pracowników, na których nie można polegać”.

Odpowiedź taką pani Mamo, matka dwójki dzieci, oferująca pracę za 5,8 funta/godzinę do podstawowych prac porządkowych, uzyskała od agencji Jobcentre Plus w Thetford (Norfolk). -Zaśmiałam się z tego, gdyż pomyślałam, że to jest jakieś szaleństwo.- powiedziała pani Mamo.

Rzecznik prasowy Departamentu Pracy DWP odmówiła udzielenia odpowiedzi telefonicznej pani Mamo, która zwróciła się do tej agencji rządowej z prośbą o wyjaśnienie.

Całą tę kuriozalną sytuację skomentowała natomiast rzecznika organizacji społecznej walczącej z przejawami politycznej poprawności – Campaign Against Political Correctness, mówiąc: „Rzetelność pracowników jest ważnym elementem dla pracodawców. Jest rzeczą oczywistą, że ludzie chcą zatrudniać pracowników, na których można polegać,  że pracodawcy powinni mieć prawo do szukania właśnie takich pracowników. Ale jeśli nie mogą oni w ogłoszeniu napisać kogo  potrzebują, to wygląda na to, że cały ten system jest w rozsypce. I nie będą w stanie znaleźć pracowników, którzy spełniają te kryteria.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Telegraph.uk
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17936 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]