Obama ma swojego papieża. Jest nim aktywista homoseksualny Harry Knox

Członek Rady Doradczej amerykańskiego prezydenta i znany aktywista homoseksualny Harry Knox uważa, że „stwierdzenie Papieża, że kondomy nie pomagają kontrolować rozprzestrzeniania się HIV a raczej zwiększają infekcje, to krzywdzenie ludzi w imię Jezusa”.

Harry Knox.

Harry Knox.

Harry Knox jest członkiem prezydenckiej rady zajmującej się kwestiami wiary (Advisory Council on Faith-Based and Neighborhood Partnerships). Jako gejowski aktywista organizacji Human Rights Campaign (HRC) i były pastor metodystyczny zasłynął niegdyś stwierdzeniem, że „orientacja seksualna jest darem od Boga i jest nie do zmienienia”. Śmiało wypowiada podobne komentarze, a do krytyki głowy Kościoła katolickiego posunął się podczas papieskiej pielgrzymki do Afryki.

Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami doradca Obamy potwierdził swoją opinię, że – jak to ujął – papież Benedykt XVI „krzywdzi ludzi w imię Jezusa”. Było to stwierdzenie, które wysunął w oświadczeniu HRC w marcu ubiegłego roku jako komentarz do papieskich słów o prezerwatywach. – Na kontynencie, gdzie mieszkają miliony ludzi zainfekowanych HIV szerzenie takich rażących kłamstw jest moralnie naganne – mówił wówczas Knox.

Zapytany przez dziennikarzy o badania dr. Edwarda Greena, harwardzkiego naukowca, który potwierdził słowa papieża, Knox stwierdził, że są one „zwyczajnie niepoprawne”. – Wszelkie inne dowody wskazują coś przeciwnego – zapewniał, nie podając jednak jakie „dowody” ma na myśli.

Poprzednio Knox nazwał Benedykta XVI i kilku innych biskupów katolickich „zdyskredytowanymi przywódcami” za to, że są przeciwni związkom tej samej płci. Popularny w USA świecki zakon Rycerzy Kolumba z tej samej przyczyny nazwał „piechotą zdyskredytowanej armii opresji”.

AJ/CatholicNewsAgency.com

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/doradca_obamy_utrzymuje_ze_papiez_krzywdzi_ludzi | Obama ma swojego papieża. Nazywa się Harry Knox

Skip to content