Obama ma swojego papieża. Jest nim aktywista homoseksualny Harry Knox

Aktualizacja: 2010-02-5 11:34 am

Członek Rady Doradczej amerykańskiego prezydenta i znany aktywista homoseksualny Harry Knox uważa, że „stwierdzenie Papieża, że kondomy nie pomagają kontrolować rozprzestrzeniania się HIV a raczej zwiększają infekcje, to krzywdzenie ludzi w imię Jezusa”.

Harry Knox.

Harry Knox.

Harry Knox jest członkiem prezydenckiej rady zajmującej się kwestiami wiary (Advisory Council on Faith-Based and Neighborhood Partnerships). Jako gejowski aktywista organizacji Human Rights Campaign (HRC) i były pastor metodystyczny zasłynął niegdyś stwierdzeniem, że „orientacja seksualna jest darem od Boga i jest nie do zmienienia”. Śmiało wypowiada podobne komentarze, a do krytyki głowy Kościoła katolickiego posunął się podczas papieskiej pielgrzymki do Afryki.

Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami doradca Obamy potwierdził swoją opinię, że – jak to ujął – papież Benedykt XVI „krzywdzi ludzi w imię Jezusa”. Było to stwierdzenie, które wysunął w oświadczeniu HRC w marcu ubiegłego roku jako komentarz do papieskich słów o prezerwatywach. – Na kontynencie, gdzie mieszkają miliony ludzi zainfekowanych HIV szerzenie takich rażących kłamstw jest moralnie naganne – mówił wówczas Knox.

Zapytany przez dziennikarzy o badania dr. Edwarda Greena, harwardzkiego naukowca, który potwierdził słowa papieża, Knox stwierdził, że są one „zwyczajnie niepoprawne”. – Wszelkie inne dowody wskazują coś przeciwnego – zapewniał, nie podając jednak jakie “dowody” ma na myśli.

Poprzednio Knox nazwał Benedykta XVI i kilku innych biskupów katolickich „zdyskredytowanymi przywódcami” za to, że są przeciwni związkom tej samej płci. Popularny w USA świecki zakon Rycerzy Kolumba z tej samej przyczyny nazwał „piechotą zdyskredytowanej armii opresji”.

AJ/CatholicNewsAgency.com

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Obama ma swojego papieża. Nazywa się Harry Knox»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17931 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]