Naukowcy amerykańscy: abstynencja działa ograniczając ryzykowne zachowania młodzieży

Aktualizacja: 2010-02-3 10:06 am

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii (USA) potwierdziły, że programy edukacyjne promujące abstynencję ograniczają ryzykowne zachowania seksualne młodzieży.

Według wyników badań, po upływie dwóch lat od zakończenia zajęć, tylko co trzeci uczestnik kursu promującego seksualną abstynencję podjął współżycie płciowe. Natomiast w grupie młodzieży uczestniczącej w szkolnych kursach promujących tzw. bezpieczny seks – co drugi.

Bill Albert z organizacji National Campaign to Prevent Teen and Unplanned Pregnancy (krajowa kampania na rzecz zapobiegania ciąży nieplanowanej i ciąży nastolatek) życzliwie skomentował wyniki. Stwierdził, że w sytuacji rosnącej liczby ciąż wśród amerykańskich nastolatek, te ustalenia nie mogły przyjść w lepszym czasie. Pozostaje tylko dobre ich wykorzystanie.

[Za: LifeSiteNews, Health Finder – 01.02.2010 r. via SPUC – 02.02.2010 r.]

Za: HLI-Polska -- [Org. tytuł: « Co ukróci ryzykowne zachowania młodzieży?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17826 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]