Bp Pieronek przeprosił szefa portalu Pontifex.Roma – rozmowa z hierarchą nie została zmanipulowana

Duchowny wycofał się z twierdzenia, jakoby portal Pontifex.Roma zmanipulował jego wypowiedź. Jednocześnie uważa, że został źle zrozumiany i że nie zamierzał nikogo obrazić, wypowiadając się na temat Szoah.

– Nie miałem racji sugerując, że moja wypowiedź przekazana telefonicznie szefowi portalu Pontifex Bruno Volpe (opublikowana dnia 25 stycznia tego roku), została przez niego zmanipulowana. Nie mając dostępu do tekstu opublikowanego przez portal Pontifex ze względu na awarię mojego internetu, starałem się bronić przed zarzutami formułowanymi przez dziennikarzy – tłumaczy hierarcha w specjalnym oświadczeniu. -Niemniej jednak to ja sam powiedziałem w rozmowie z redaktorem Volpe, że „Szoah jest pomysłem Żydów”. Oczywiście, to moje niefortunne zdanie, wynik jakiegoś skrótu myślowego, nie wyraża moich poglądów – dodaje.

Były sekretarz polskiego episkopatu przeprosił także wszystkich, którzy mogliby poczuć się obrażeni jego stwierdzeniami, jak i samego redaktora portalu, którego posądził o manipulację. Wcześniej Volpe oświadczył, że przekazał sprawę sporu z polskim biskupem adwokatowi, by – jak wyjaśniono – podjąć ewentualne kroki prawne dla obrony swych interesów i wizerunku, któremu słowa krakowskiego biskupa zaszkodziły.

Włoski portal katolicki Pontifex.Roma zamieścił 25 stycznia wywiad z biskupem Pieronkiem, w którym cytował słowa hierarchy, że „Szoah jako taki to żydowski wymysł”, a pamięć o holokauście wykorzystywana jest jako „broń propagandowa”. Duchowny określił później wywiad jako „zmanipulowany” i „nierzetelny”. Według hierarchy „nie był autoryzowany”, a zawarte w nim sformułowania były „nadinterpretacją” jego autora.

sks/Dziennik.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/bp_pieronek_przeprosil_szefa_portalu_pontifex_roma | Bp Pieronek przeprosił szefa portalu Pontifex.Roma

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content