Niemcy: Parlamentarzysta domaga się pozbawienia pracy pracownika agencji federalnej za krytykę Izraela

Aktualizacja: 2008-03-7 2:53 pm

Parlamentarzysta niemiecki Gerd Weisskirchen, wezwał do pozbawienia pracy pracownika Niemieckiej Federalnej Agencji do spraw Edukacji za krytykę państwa Izrael.

Gerd Weisskirchen, członek Bundestagu i przedstawiciel “Oddziału do walki z antysemityzmem” Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie – OBWE (Organization for Security and Co-operation in Europe – OSCE), wezwał do wyrzucenia z pracy Ludwiga Watzal za jego “antysemickie wypowiedzi”. Watzal ostrzega w libańskim piśmie Lebanon Wire, recenzując książkę pt “Dylemat izraelski w Palestynie”, przed “Izraelizacją świata”. Stwierdza on również, że celem syjonizmu jest eliminacja narodu palestyńskiego.

W artykule jest wzmianka o Ludwigu Watzal jako pracowniku Niemieckiej Federalnej Agencji do spraw Edukacji, co stanowi teraz formalną podstawę oskarżenia.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1773 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]