Kalifornia: Katolicki szpital zezwolił na operacje wszczepiania implantów biustu u transgenderystów

Aktualizacja: 2008-03-6 3:09 pm

Seton Medical Center, katolicki (?) szpital w Daly City (Kalifornia) oznajmił o zmianie poprzedniej decyzji, wprowadzając możliwość przeprowadzania operacji wszczepiania implantów biustu u tzw. transseksualistów.

Szpital w 2006 odmówił mężczyźnie – który wmówił sobie iż jest kobietą i przybrał żeńskie imię nazywając się dzisiaj “Charlene Hastings” – operacji wszczepiania implantów biustu, jednak wniesiony pozew sądowy przeciwko szpitalowi, spowodował zmianę decyzji.

Oświadczenie szpitala wysłane do lekarzy w 2006 roku mówiło, iż “procedury transgenderowe lub procedury, które są częścią procesu trangenderyzacji, nie mogą być przeprowadzane w Seton, gdyż Seton jest szpitalem katolickim”. Wystarczyło jednak postraszyć oskarżeniami o “dyskryminację” – pozew wniesiono w grudniu 2007 – i tenże “katolicki” szpital w dwa miesiące zmienił swoje zapatrywania.

Szpital w oświadczeniu z dnia 25 lutego br. przeprasza “za nieporozumienie wynikłe z tej sytuacji” i zapewnia, że zarówno p. Hasting oraz jego/jej lekarze są “mile widziani w Seton Medical Center“. O wyraźnie ideologicznych celach ruchu stojącego za tym przypadkiem, świadczy m.in. to, iż p. Hasting stwiedził już jednak, iż nie zamierza on przeprowadzać operacji w tym szpitalu, gdyż w takiej sytuacji “nie czułby się tam komfortowo.” Jednocześnie, zamierza on dalej kontynuować sprawę, wnosząc o “odszkodowanie”.

Poprzez zmianę decyzji, katolicki szpital odrzucił zarówno paragraf 2333 Katechizmu Kościoła Katolickiego, jak i wydane w 2003 roku przez Kongregację Nauki Wiary oświadczenie na temat tego typu operacji.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1769 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]