Wielka Brytania: Rząd i naczyciele największym zagrożeniem – chcą odebrać prawa rodzicom forsując “wychowanie seksualne”

Aktualizacja: 2008-03-5 6:22 pm

Trzy czwarte zapytanych nauczycieli w Wielkiej Brytanii uważa, że tzw. wychowanie seksualne powinno być obowiązkowym przedmiotem, a rodzice powinni być pozbawieni prawa wypisywanie dzieci z tych klas.

Pismo The Times Educational Supplement, będące pół-oficjalnym profesjonalnym periodykiem dla nauczycieli, przeprowadziło badania, z których wynika, że ponad 60 procent nauczycieli szkół podstawowych i 35 procent ponadpodstawowych uważa, że “seks-edukacja” powinna rozpocząć się w wieku 9 lat, a jedna-czwarta nauczycieli szkół podstawowych uważa, że już w wieku 7 lat.

Innego zdania niż nauczyciele, są przedstawiciele organizacji walczących z prostytucją dziecięcą. Gregory Carlin z Irish Anti-Trafficking Coalition twierdzi, że “Zgodnie ze wszystkimi kryteriami, które sami badacze systemu edukacji stosują, takimi jak m.in. wiek pierwszego stosunku płciowego, wskaźniki seksu nastolatków, zachodzenie w ciążę nastolatek, wskaźniki aborcji, chorób przenoszonych drogą płciową, wskazują, że wychowanie seksualne w postaci obecnie obowiązującej w Wielkiej Brytanii, nie przyniosło pozytywnych rezultatów.”

Norman Wells, dyrektor organizacji prorodzinnej Family and Youth Concern, powiedział w wywiadzie dla pisma Daily Mail, że program jest na “krawędzi prania mózgów”. Krytykuje on opracowany przez rządowy “Departament Dzieci, Szkół i Rodzin” (Department for Children, Schools and Families – DCSF), program i książkę na temat ciąży wśród nastolatek. “Forum [które opracowało ten podręcznik] promuje takie widzenie świata, w którym nie ma ani dobra ani zła, jeśli chodzi o związki i relacje seksualne. Autorzy tego podręcznika wyraźnie zmierzają do tego aby odciągnąć dzieci od moralnych zasad i skłonić ich do myślenia, że wszytko jest relatywne.”

Opublikowane w zeszłym tygodniu oficjalne dane wskazują, że pomimo forsowania “wychowania seksualnego”, Wielka Brytania ma najwyższy ze wszystkich krajów Europy Zachodniej wskaźnik ciąży u nieletnich. Socjalistyczny rząd Gordona Browna, stosując kuriozalną zasadę gaszenia pożaru przez polewanie go benzyną, wyłożył niedawno dodatkowo 26,8 miliona funtów na “wychownie seksualne”.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ w Naszym Dzienniku:

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1765 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]