“Religia zdrowia” – najpotężniejsza i najdroższa religia świata

Aktualizacja: 2010-01-26 10:04 am

„Religia zdrowia” jest najpotężniejszą i najdroższą religią świata wszystkich czasów – uważa niemiecki lekarz, teolog i autor poczytnych książek Manfred Lütz. Wystąpił on podczas 2. Chrześcijańskiego Kongresu Zdrowia w Kassel.

Lütz zauważył, że obecnie więcej ludzi odwiedza fitness kluby niż kościoły. – Dzisiaj uzdrowienia bardziej oczekuje się od lekarzy niż od księży. „Religia zdrowia” opanowała także Kościoły. Niektórzy księża zdrowie postrzegają jako najwyższe dobro” – podkreślił niemiecki teolog.

Zwrócił uwagę, że obecnie za zdrową uważa się osobę, która nie została w dostatecznym stopniu zbadana. – Bardziej realistycznym jest postrzeganie jako zdrowego tego, kto umie żyć ze swoimi chorobami – powiedział Lütz i zastrzegł, że „zdrowie jest ważnym, ale nie najwyższym dobrem”. Jego zdaniem „religia zdrowia” nie zaspokaja dążenia człowieka do szczęścia i zbawienia a stosunek do śmierci nie jest w pierwszej kolejności sprawą medycyny lecz kwestią religijną. – Chodzi o to, aby umrzeć świętym – zaznaczył Lütz.

Urodzony w 1954 r. Manfred Lütz należy do Rady Zarządzającej Papieskiej Akademii Źycia. Ponadto jest członkiem Papieskiej Rady ds. Świeckich oraz konsultorem (doradcą) Kongregacji Duchowieństwa.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17641 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]