„Religia zdrowia” – najpotężniejsza i najdroższa religia świata

„Religia zdrowia” jest najpotężniejszą i najdroższą religią świata wszystkich czasów – uważa niemiecki lekarz, teolog i autor poczytnych książek Manfred Lütz. Wystąpił on podczas 2. Chrześcijańskiego Kongresu Zdrowia w Kassel.

Lütz zauważył, że obecnie więcej ludzi odwiedza fitness kluby niż kościoły. – Dzisiaj uzdrowienia bardziej oczekuje się od lekarzy niż od księży. „Religia zdrowia” opanowała także Kościoły. Niektórzy księża zdrowie postrzegają jako najwyższe dobro” – podkreślił niemiecki teolog.

Zwrócił uwagę, że obecnie za zdrową uważa się osobę, która nie została w dostatecznym stopniu zbadana. – Bardziej realistycznym jest postrzeganie jako zdrowego tego, kto umie żyć ze swoimi chorobami – powiedział Lütz i zastrzegł, że „zdrowie jest ważnym, ale nie najwyższym dobrem”. Jego zdaniem „religia zdrowia” nie zaspokaja dążenia człowieka do szczęścia i zbawienia a stosunek do śmierci nie jest w pierwszej kolejności sprawą medycyny lecz kwestią religijną. – Chodzi o to, aby umrzeć świętym – zaznaczył Lütz.

Urodzony w 1954 r. Manfred Lütz należy do Rady Zarządzającej Papieskiej Akademii Źycia. Ponadto jest członkiem Papieskiej Rady ds. Świeckich oraz konsultorem (doradcą) Kongregacji Duchowieństwa.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4755,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content