Bp Tadeusz Pieronek: Szoah to żydowski wymysł

Aktualizacja: 2010-01-25 11:02 pm

Ks. Bp Tadeusz Pieronek udzielił wywiadu włoskiemu portalowi internetowemu pontifex.roma. Publikujemy fragmenty tego wywiadu, który wywołał duże i zrozumiałe zainteresowanie.

“Co zrobili amerykańscy Żydzi lub alianci, by pomóc zapobiec tragedii holokaustu: niewiele albo nic” – mówi biskup Pieronek. I dodaje: “Nie da się zaprzeczyć, że większość ofiar obozów koncentracyjnych to Żydzi, ale ginęli tam też Cyganie, Polacy, Włosi i ogólnie katolicy. Nie powinno się więc zawłaszczać tej tragedii na użytek propagandy”.

“Szoah jako taki to żydowski wymysł. Tak samo należałoby upamiętniać ofiary komunizmu czy prześladowanych chrześcijan i katolików. Ale oni, Żydzi, cieszą się dobrą prasą, ponieważ mają do dyspozycji duże środki finansowe i bezwarunkowe poparcie Stanów Zjednoczonych, co sprzyja pewnej arogancji, której nie popieram” – mówi Ks. Bp Pieronek.

“Shoah jest wykorzystywany instrumentalnie, jako narzędzie propagandowe służące do pozyskiwania nieusprawiedliwionych korzyści” – podsumował Biskup.

Tadeusz Pieronek wstawił się też za Palestyńczykami. “Oglądając zdjęcia muru dzielącego Żydów od Palestyńczyków, należy mówić o kolosalnej niesprawiedliwości wobec Palestyńczyków, traktowanych jak zwierzęta. Ale o tych rzeczach, w wyniku nacisku międzynarodowego lobby, niewiele się mówi”.

Bp Pieronek, poproszony o skomentowanie wywiadu dla włoskiej prasy w TOK FM, wycofał się jednak z niektórych powyższych stwierdzeń, m.in. tego, że Holocaust to “żydowski wymysł”. Chociaż, zaznaczmy, dodał: Szoah jest w tym znaczeniu wymysłem Żydów, że ta nazwa pochodzi ze środowisk żydowskich. Nazwa, a nie to, co się stało.

Przypomnijmy, że 10 dni temu bp Tadeusz Pieronek – komentując żydowskie protesty przeciw uznaniu heroiczności cnót papieża Piusa XII – “zaszokował” lewicowe media słowami: “Nie rozumiem tej chęci ze strony Żydów, by wtrącać się w sprawy Kościoła katolickiego (…) Każdy może dokonać oceny historycznej, jakiej chce, ale niech szanuje Kościół. Poza tym żaden biskup katolicki nie kwestionował decyzji żydowskich”.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17626 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]