Aktualizacja strony została wstrzymana

Sytuacja chrześcijan na świecie zdecydowanie się pogarsza

Około 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych ze względu na swoją wiarę – powiedział niemieckiej gazecie „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” szef niemieckiego oddziału organizacji Open Doors Markus Rode.

Jego zdaniem obecnie mamy do czynienia z „największym w historii prześladowaniem wyznawców chrześcijaństwa”.

Podobnego zdania jest amerykański politolog Jonathan Fox, cytowany w artykule „FAS”. „Na jedno państwo, w którym sytuacja chrześcijan się poprawia, przypadają dwa albo trzy kraje, w których się ona pogarsza” – twierdzi Fox.

Szef frakcji chadeckiej w niemieckim Bundestagu Volker Kauder uważa, że prześladowania chrześcijan na świecie powinny stać się „tematem europejskiej polityki zagranicznej”. Oczekuje on, że rząd federalny zaprosi na rozmowy ambasadorów tych państw, w którym odnotowano szczególnie intensywne prześladowania wyznawców chrześcijaństwa.

Z danych, opublikowanych na początku stycznia przez organizację Dzieło Pomocy „Open Doors”, która angażuje się na rzecz praw chrześcijan na świecie, wynika, że w żadnym państwie na świecie chrześcijanie nie są tak bezlitośnie prześladowani, jak w Korei Północnej.

„Reżim północnokoreański uważa chrześcijan za wrogów państwa. Systematycznie dochodzi do rewizji w domach, aresztowań i zsyłania całych rodzin do obozów pracy, albo do egzekucji chrześcijan. Co najmniej 200 tysięcy wyznawców chrześcijaństwa może zbierać się tylko w podziemiu. Blisko 70 tysięcy jest więzionych w obozach pracy” – wynika z raportu Open Doors.

Organizacja piętnuje również kolejne kraje. Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos i Uzbekistan – to państwa, w których sytuacja chrześcijan jest najtrudniejsza.

Źródło: wiara.pl

Za: Christianitas.pl | http://christianitas.pl/?sr=!czytaj&dz=13&id=1130

Skip to content