Wicepremier Schetyna kazał wojewodom przywracać Żydom polskie obywatelstwa

Aktualizacja: 2008-03-4 4:34 pm

Wicepremier-minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna poinformował, że jego resort wystosował zalecenie do wojewodów, by uznawali obywatelstwo polskie osób pochodzenia żydowskiego zmuszonych do emigracji w marcu 1968 roku. Niektóre urzędy wojewódzkie blokowały ostatnio te decyzje.

Wicepremier Schetyna powiedział, że dotyczy to kilku województw: małopolskiego, łódzkiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Podania emigrantów marcowych mają być rozpatrywane przez wojewodów.        

Wicepremier powiedział też, że jeśli osoby te uzyskały negatywne decyzje od wojewodów, to będą mogły odwołać się do MSWiA, który zmieni te decyzje. 

IAR/GJ

Za: prawy.pl

 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1759 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]