Manhattan: Otwarcie prestiżowego Plaza Hotel – właścicielem jest spółka izraelsko-saudyjska

Aktualizacja: 2008-03-1 11:04 pm

Po dwóch latach całkowitej renowacji kosztującej 400 milionów dolarów, w sobotę, 2 marca br. otwiera swoje podwoje jeden z najbardziej prestiżowych hoteli na Manhattanie – Plaza Hotel.

Goście mogą zarerwować jeden z 282 luksusowych pokoi za cenę startującą od 1000 dolarów i siegającą 20 tysięcy dolarów za noc. Przedstawiciele hotelu potwierdzili jednocześnie, że wszystkie ze 181 apartamentów wystawionych na sprzedaż – z wyjątkiem jednego – zostały już kupione przed otwarciem hotelu. Cena sięgała 7000 dolarów za stopę kwadratową (1 ft² = 0.092903 m²), czyli za stumetrowy apartament należało zapłacić około 7,5 miliona dolarów.

Pokoje gościnne wyposażone są plazmowe ekrany telewizyjne, kryształowe żyrandole, a łazienki w krany z 24-karatowego złota – wszystko wykonane na wzór tradycyjnego dla tego hotelu stylu Ludwika XV.

O poziomie inflacji – czyli w praktyce podatku nakładanego na każdego obywatela przez prywatne banki centralne – świadczy fakt, iż w chwili otwacia hotelu w 1907 roku cena za noc wynosiła 2 i pół dolara.

Właścicielem hotelu jest spółka izraelsko-saudyjska złożona z firm Elad Group oraz Kingdom Holding Co.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1754 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]