Watykan: bp Crepaldi skrytykował ”ideologię ekologizmu”

Aktualizacja: 2008-02-29 10:25 am

Ochrona środowiska i ochrona życia mają ten sam cel oraz mają respektować Boski porządek – powiedział bp Giampaolo Crepaldi, w rozmowie z Radiem Watykańskim. Sekretarz Papieskiej Rady “Iustitia et Pax” i włoski naukowiec, Paolo Togni napisali wspólnie książkę analizującą związki społecznej nauki Kościoła i ekologii. Bp Crepaldi krytykuje w niej m.in. „ideologię ekologizmu”.

Tak zwani obrońcy środowiska naturalnego reprezentują często pewną ideologię. Mają z jednej strony pełne respektu nastawienie wobec natury i nie stronią od tego, aby podczas spektakularnych akcji zwracać uwagę na jej problemy. Natomiast z tych kręgów nie wychodzi żadne wsparcie dotyczące obrony życia. Na przykład ekolodzy są bardzo zatroskani wymieraniem zwierząt w Indiach, nie mówią natomiast nic o losie ludzkich embrionów – powiedział biskup.

Zdaniem hierarchy, każdy, komu leży na sercu ochrona środowiska naturalnego, musi równocześnie bronić życia. – Głosi to również społeczna nauka Kościoła. Dlatego jest czymś ważnym, że nasza uwaga skierowana jest na ludzi, na ich powołanie, i ostatecznie na Boga, z którym ludzie poprzez stworzenie są związani. Człowiek nie jest wrogiem natury – wyjaśnił bp Crepaldi.

Tytuł książki brzmi: „Ekologia środowiska i ekologia człowieka – polityka ochrony środowiska i społeczna nauka Kościoła“.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1749 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]