Anschluss pokątnie przypieczętowany – Stanisław Michalkiewicz

Aktualizacja: 2008-02-29 8:39 am

A więc stało się. 28 lutego Sejm podjął uchwałę, w myśl której on sam udzieli upoważnienia prezydentowi do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Posłowie zdecydowali, że żadnego referendum nie będzie. Wprawdzie „wszyscy” Polacy Anschluss popierają, ale premier Tusk przyznał się do obawy, że „frekwencja” w ewentualnym referendum mogłaby nie przekroczyć 50 procent i co by wtedy powiedziała miłościwie nam fuhrerująca pani Aniela? Mogłaby się rozsierdzić i nakazać gestapo przeprowadzenie zmiany tubylczej administracji w Polsce, a tak, to na pewno udzieli premieru Tusku pochwały przed frontem kompanii honorowej i powie: „Tusk – wot maładiec!”, tylko rzecz jasna – po niemiecku.

Obecnych w Sejmie 192 posłów PO głosowało za uchwałą, podobnie jak 89 posłów PiS – wśród nich tacy płomienni obrońcy interesu narodowego, jak poseł Jarosław Kaczyński, Brudziński, Cymański, Gosiewski, Kamiński (ten z CBA), Kuchciński, Kurski, Lipiński, Putra, Szczygło i Szczypińska. Widocznie też liczą na to, że pani Aniela zauważy i doceni. Spośród posłów PiS 55 głosowało przeciw – m.in. poseł Artur Górski, Kozak, Libicki, Macierewicz, Masłowska, Sobecka, Sośnierz i Zając. 45 posłów LiD też głosowało za uchwałą, podobnie jak 26 posłów PSL i 5 posłów niezrzeszonych. Głosowanie nad ustawa ratyfikacyjną odbędzie się już w marcu, potem prezydent Kaczyński w podskokach ją podpisze i odtąd dotychczasowy rząd Rzeczypospolitej Polskiej możemy śmiało nazywać administracją tubylczą, a prezydenta Kaczyńskiego – namiestnikiem.


 Stanisław Michalkiewicz
Komentarz  ·  „Dziennik Polski” (Kraków)  ·  2008-02-29  |  www.michalkiewicz.pl


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1744 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]