„Katolicka” kandydatka do Senatu USA: katolicy nie powinni pracować w pogotowiu ratunkowym

Przypadek pani Marthy Coakley, kandydatki w wyborach do Senatu na miejsce zmarłego Teda Kennedy’ego, pokazuje że wcale nie trzeba szukać wrogów katolicyzmu wśród innych, bowiem najgorszego sortu antykatolikami okazują się być nominalni katolicy.

W wywiadzie radiowym dla stacji WBSM, Martha Coakley, sprawująca obecnie urząd Prokuratora Generalnego stanu Massachusetts, powiedziała, że w związku z tzw. rozdziałem Kościoła od Państwa, katolik nie powinien pracować w pogotowiu ratunkowym.

Prowadzący wywiad zapytał się kandydatki do Senatu USA, osoby nazywającej siebie katoliczką, czy zgadza się z obowiązującym obecnie „prawem sumienia”, zezwalającym pracownikom służby zdrowia – od lekarzy do sprzątaczek – na odmowę wykonania określonej usługi naruszającej ich sumienie, jak aborcja lub przepisanie środków antykoncepcyjnych. Martha Coakley odparła, że „Nie, musimy to jasno powiedzieć: mamy rozdział Kościoła i Państwa”. Gdy prowadzący, Ken Pittman ciągnął dalej i podał przykład, że „Przecież w pogotowiu ratunkowym cały czas mamy wolność religijną”, pani Coakley odparła: „Co prawda prawo zezwala na to, mamy wolność religijną, ale prawdopodobnie nie powinieneś pracować w pogotowiu ratunkowym.” [1]

Jeśli Martha Coakley, pro-aborcyjna „katoliczka”, która być może będzie następczynią pro-aborcyjnego „katolika” Teda Kennedy’go, będzie miała możliwość współtworzenia „reformy zdrowia” prezydenta Obamy, możemy być pewni, że włączone w nią będą i eutanazja i aborcja i promowanie różnego rodzaju zboczeń. Gdy pani Coakley zasili drużynę „katolików” w Senacie, znanych pro-aborcjonistów (czytaj: polityczncyh morderców nienarodzonych dzieci), takich jak Nancy Pelosi (D-CA), Barbara Mikulski (D-MD) czy Rosa DeLauro (D-CT), można spodziewać się, że nienawiść do katolicyzmu posunie się tak daleko, że katoliccy lekarze zostaną pozbawieni pracy.

[1] Najważniejsza część rozmowy w wersji oryginalnej:

Ken Pittman: Right, if you are a Catholic, and believe what the Pope teaches that any form of birth control is a sin. ah you don’t want to do that.

Martha Coakley: No we have a separation of church and state Ken, lets be clear.

Ken Pittman: In the emergency room you still have your religious freedom.

Martha Coakley: (……uh, eh…um..) The law says that people are allowed to have that. You can have religious freedom but you probably shouldn’t work in the emergency room.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: The Washington Times | http://www.washingtontimes.com/weblogs/watercooler/2010/jan/14/martha-coakley-devout-catholics-probably-shouldnt-/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content