Żydowski miliarder, skazany za malwersacje finansowe, zwraca najwyższe odznaczenie australijskie

Aktualizacja: 2008-02-25 12:15 pm

Mieszkający w Australii żydowski miliarder Richard Pratt, skazany w ubiegłym roku przez sąd australijski na 33 miliony dolarów kary za oszustwa finansowe swojej firmy papierniczej Visy, zwrócił najwyższe odznaczenie australijskie Companion of the Order of Australia.

Oświadczenie stwierdza, że zwracając odznaczenie “Pan Pratt wyraża najwyższy szacunek do systemu odznaczeń i osób odznaczonych, […] jednak nie zamierza on wciągać komitetu [kapituły orderu] w jakiekolwiek formy kontrowersji”. W oświadczeniu padają również zapewnienia, że “Decyzja pana Pratta nie będzia miała żadnego wpływu na działalność filantropijną”. Pan Prat znany jest z hojnego finansowania żydowskich inicjatyw. W zeszłym roku jego Pratt Foundation podarowała m.in. 11 milionów dolarów na “żydowskie inicjatywy w Australii oraz pomoc w Izraelu”. Majątek Pratta szacowany jest na 5 miliardów dolarów.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1731 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]