Wałęsa: wolność zawdzięczamy esbekom

Lech Wałęsa stwierdził, że polska wolność nie byłaby wywalczona bez udziału części funkcjonariuszy SB.

fot. polonica.netByły prezydent w kontrwywiadzie RMF FM skrytykował odbieranie emerytur mundurowych byłym funkcjonariuszom SB.

Stwierdził, że miał tam… swoich agentów: Ja nie krzyczałem o tych ludziach, którzy mnie wspierali w tamtym czasie, którzy byli – krótko mówiąc – moimi agentami, no i, kurczę, im z tego, co wiem próbują zabrać. I z tego nie jestem zadowolony, bo wiem, że bez nich, bez ich informacji, bez ich pomocy, nie byłoby też zwycięstwa.

Wałęsa zaznaczył jednak, że części funkcjonariuszy, tym negatywnie zweryfikowanym, należy zabrać emerytury: tym źle zweryfikowanym, tym wszystkim przestępcom politycznym i innym, rzeczywiście, zgodziłbym się. Natomiast po weryfikacji paru ludzi jednak – pamiętajmy o tym – bez nich byśmy nie zwyciężyli, gdyby oni nas nie wspierali w tamtym czasie, gdyby się nie opowiedzieli za nami, to byśmy naprawdę nie zwyciężyli.

Gość RMF nie chciał jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy przywileje stracić powinni generałowie Kiszczak i Jaruzelski: Politycy najlepiej jak nie wchodzą w takie tematy, tylko oddają w demokratycznym państwie wszystkie te decyzje strukturom do tego powołanym. Proszę weryfikować, ale bez polityków.

rfm.fm • 2010.01.14 [km]

Za: wyszkowski.eu | http://www.wyszkowski.eu/index.php/component/content/article/27/1196-wasa-wolno-zawdziczamy-esbekom-

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content