Biskup Mostaru krytycznie o wizycie kard. Schönborna w Medjugorju

Aktualizacja: 2010-01-13 3:03 pm

Biskup Mostaru w Bośni i Hercegowinie skrytykował wizytę arcybiskupa Wiednia w Medjugorju. W ogłoszonym komunikacie bp Ratko Perić uznał, że „prywatna” wizyta kard. Christopha Schönborna i jego wypowiedzi mogą zaszkodzić pokojowi i jedności miejscowych katolików. Przewodniczący Austriackiej Konferencji Biskupiej przyjechał do Medjugorja 28 grudnia i spędził tam kilka dni, m.in. przemawiając do wiernych w miejscowym kościele.

„Chciałbym powiedzieć wierzącym, że przyjazd i publiczna aktywność kard. Christopha Schönborna nie oznacza uznania autentyczności »objawień« z Medjugorja” – napisał hierarcha. Bp Perić wyraził ubolewanie, że wizyta arcybiskupa Wiednia mogła wprowadzić zamieszanie wśród wiernych. Nieposłuszne władzy kościelnej „liczne nowe wspólnoty i stowarzyszenia religijne z Medjugorja”, mogą bowiem „odczytać ją jako zachętę do swego nieposłuszeństwa”.

W komunikacie bp Perić wyraża także zaniepokojenie nadużyciami niektórych księży franciszkanów z Medjugorja, którzy nie podporządkowują się hierarchii kościelnej i nadal pełnią posługę kapłańską, choć zostali zawieszeni przez Stolicę Apostolską.

Kościół dotychczas nie uznał objawień w Medjugorju (diecezja Mostar) za autentyczne i zabrania duchownym organizowania pielgrzymek do tego miejsca – mogą oni jedynie towarzyszyć udającym się tam katolikom świeckim, aby zapewnić im opiekę duchową.

Źródło: KAI

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17266 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]