USA: Działacz pro-life aresztowany

W stanowej legislaturze w Georgii robi się gorąco w związku z próbami wprowadzenia poprawki do konstytucji stanowej zakazującej aborcji. Ostra walka pomiędzy zwolennikami poprawki a jej przeciwnikami doprowadziła ostatnio do aresztowania jednego z demonstrantów, Roberta Roethlisbergera jr z Clarkston – donosi Christian Newswire.com.

Robert Roethlisberger jr stał na ulicy trzymając transparent z napisem popierającym Rezolucję nr 536, znaną jako poprawka chroniącą życie, i wezwaniem, aby dzwonić w tej sprawie do przedstawicieli władz.

Poprawka 536 zakłada ochronę życia od poczęcia w każdym stadium rozwoju. – Kiedy zostajesz aresztowany pod zarzutem naruszenia przepisów kodeksu karnego, gdy nic nie robisz, stoisz jedynie w miejscu publicznym trzymając transparent, to przychodzi ci do głowy, że ktoś chce, aby twoja wiadomość znikła – stwierdził Roethlisberger. Prawo do petycji to trzy ostatnie słowa zapisane w I Poprawce do konstytucji, jednak to prawo mało znaczy, skoro zostaje się aresztowanym za sygnalizowanie władzom potrzeby zmian – dodał aktywista pro-life.

Zdaniem aresztowanego, każdy mieszkaniec stanu Georgia, który opowiada się za życiem musi domagać się od Speakera Glena Richardsona, aby Rezolucja 536 Izby Reprezentantów została poddana pod głosowanie i aby zasiadający w parlamencie stanowym kongresmeni wsparli ją, tak by mieszkańcy stanu mieli możliwość opowiedzenia się za nią w referendum.

Referendum w sprawie przyjęcia takiej regulacji prawnej zostałoby zorganizowane przy okazji wyborów prezydenckich – czytamy na portalu Christian Newswire.com.

Źródło: ChristianNewswire.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content