Virginia: Zdetonowano przed kościołem torbę niewiadomego pochodzenia

Aktualizacja: 2010-01-12 10:40 am

Przed rozpoczęciem porannej niedzielnej Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej z Lourdes w miejscowości Henrico w stanie Virginia, policja ewakuowała wiernych i zdetonowała pozostawioną na zewnątrz budynku torbę niewiadomego pochodzenia. Mszę św. odwołano.

Policja wezwana została o godzinie 10 rano w niedzielę, 10 stycznia br. aby dokonać inspekcji pozostawionej przed kościołem torby z nieznaną zawartością. Początkowo specjaliści próbowali zdalnie prześwietlić torbę urządzeniem rentegnowskim, lecz z uwagi na panujące mrozy, procedura nie powiodła się. Podjęto zatem decyzję o zdetonowaniu torby.

Okazało się, że w torbie nie było materiałów wybuchowych, a policja szybko ustaliła jego właściciela, który prawdopodobnie pozostawił ją przez pomyłkę.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie WTVR

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17197 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]