Muzułmańscy wandale zbezcześcili Sanktuarium w Fatimie

Aktualizacja: 2010-01-12 10:20 am

W Kościele Najświętszej Trójcy w portugalskiej Fatimie nieznani sprawcy pomalowali czarną farbą cztery posągi. Napisy w języku portugalskim odwołują się do islamu.

Wśród wyrazów, jakimi pomalowano posągi były słowa: księżyc, słońce, muzułmanin, meczet, islam. Napisy graffiti wandale umieścili na posągach papieży: Piusa XII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz biskupa Jose Alvesa Correi de Silvy (który przysłużył się uznaniu objawień Matki Bożej Fatimskiej w roku 1917). Obecnie posągi z sanktuarium są czyszczone.

Według miejscowej żandarmerii nie było to działanie zorganizowanej grupy. – Chodzi o odosobniony akt, a nie zorganizowane działanie; nie ma on nic wspólnego z jakąkolwiek organizacją – przyznał komendant miejscowej Duarte da Graca. Miejscowe służby wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Sanktuarium w Fatimie to miejsce odwiedzin wielu pielgrzymek z całego świata. Co roku przybywa do Fatimy ponad 5 milinów ludzi. W tym roku w dniach 12-14 maja Sanktuarium odwiedzi Ojciec Święty Benedykt XVI, który przewodniczyć będzie uroczystościom upamiętniającym objawienia Matki Bożej trojgu pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

MiWi/Rp.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17195 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]