Muzułmańscy wandale zbezcześcili Sanktuarium w Fatimie

W Kościele Najświętszej Trójcy w portugalskiej Fatimie nieznani sprawcy pomalowali czarną farbą cztery posągi. Napisy w języku portugalskim odwołują się do islamu.

Wśród wyrazów, jakimi pomalowano posągi były słowa: księżyc, słońce, muzułmanin, meczet, islam. Napisy graffiti wandale umieścili na posągach papieży: Piusa XII, Pawła VI, Jana Pawła II oraz biskupa Jose Alvesa Correi de Silvy (który przysłużył się uznaniu objawień Matki Bożej Fatimskiej w roku 1917). Obecnie posągi z sanktuarium są czyszczone.

Według miejscowej żandarmerii nie było to działanie zorganizowanej grupy. – Chodzi o odosobniony akt, a nie zorganizowane działanie; nie ma on nic wspólnego z jakąkolwiek organizacją – przyznał komendant miejscowej Duarte da Graca. Miejscowe służby wszczęły śledztwo w tej sprawie.

Sanktuarium w Fatimie to miejsce odwiedzin wielu pielgrzymek z całego świata. Co roku przybywa do Fatimy ponad 5 milinów ludzi. W tym roku w dniach 12-14 maja Sanktuarium odwiedzi Ojciec Święty Benedykt XVI, który przewodniczyć będzie uroczystościom upamiętniającym objawienia Matki Bożej trojgu pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

MiWi/Rp.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/fatima_wandale_pomalowali_posagi_w_sanktuarium

Skip to content