Rada Europy: pandemię A/H1N1 ogłoszono na życzenie koncernów farmaceutycznych?

Aktualizacja: 2010-01-11 11:39 am

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy chce, by specjalna komisja zbadała sprawę ewentualnych nacisków koncernów farmaceutycznych w sprawie grypy typu A/H1N1. 26 stycznia Zgromadzenie RE ma za zamkniętymi drzwiami przesłuchać przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia i koncernów farmaceutycznych – informuje portal rynekzdrowia.pl.

Wolfgang Wodrag, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, z zawodu lekarz, określił ogłoszenie pandemii grypy A/H1N1przez Światową Organizację Zdrowia, największym skandalem w dziejach medycyny. Jego zdaniem miliony ludzi szczepiło się nieprzebadanymi szczepionkami, narażając się na nieznane skutki uboczne. Doszło też do ogromnego marnotrawstwa środków publicznych.

Wodrag uważa, że w celu wylansowania produkowanych przez siebie leków i szczepionki przeciwko świńskiej grypie, firmy farmaceutyczne wpływały na naukowców i władze odpowiedzialne za zdrowie publiczne, by zaalarmować rządy na całym świecie .

Źródło: rynekzdrowia.pl

[Komentarz Redakcji PiotrSkarga.pl]: Jeszcze jeden dowód na to, że socjalizm i centralizacja władzy nie rozwiązuje żadnych problemów, a przy okazji przyczynia się do marnotrawienia środków publicznych.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17155 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]