Izrael: Ministerstwo Sprawiedliwości zezwala na adopcję niespokrewnionych dzieci przez pary homosesksualne

Aktualizacja: 2008-02-11 11:01 am

Prokurator generalny Izraela zapowiedział znowelizowanie prawa, rozszerzając możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Prokurator Menahem Mazuz oznajmił w niedzielę, 10 lutego br., że pary tej samej płci będą miały te same prawa co pary heteroseksualne. Nowe zezwolenie będzie obejmowała nie tylko możliwość adoptowania dzieci spokrewnionych – dotychczasowe prawo zezwalało na adoptowanie biologicznego dziecka jednego z parterów związku homoseksualnego, przez drugiego “partnera związku” – lecz rozszerzy się na dzieci niespokrewnione z żadnym z parterów. W praktyce oznacza to możliwość swobodnego adoptowania dzieci przez pary homoseksualne i lesbijskie.

W oświadczeniu Ministrstwa Sprawiedliwości stwierdza się równocześnie, że o poszcególnych przypadkach adopcji będą decydowały izraelskie oddziały opieki społecznej.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1688 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]