Wysypka Niemców pomagającym Żydom…

Aktualizacja: 2008-02-8 4:00 pm

Berthold Beitz, nazistowski przemysłowiec, b. szef koncernu Kruppa wyznał niemieckiej gazecie swój długo skrywany “sekret” o pomaganiu Żydom podczas wojny.

94-letni Beitz nie chciał do tej pory mówić o udzielanej Żydom pomocy, gdyż “nie był zainteresowany pochwałami.” Beitz był w latach 1942-44 dyrektorem handlowym firmy Carpathian Oil i wtedy to “wykreślił 1500 Żydów z transportów” oraz “uratował 250 Żydów z pociągu jadącego do obozu zagłady Bełżec w Polsce.” – podaje swoistym antypolskim stylem izraelska agencja JTA.

W związku z tym, sąsiedzi powiadomili władze o udzielaniu pomocy Żydom, za co Beitz został “wtrącony do więzienia Gestapo w Breslau, dzisiaj Wrocław w Polsce.” Tak się jednak cudownie złożyło, że przesłuchującym na Gestapo był stary przyjaciel Beitza, który wypuścił go z więzienia.”

Yad Vashem uhonorowało Beitza w 1973 roku drzewkiem, a jego żona – Else, która “ukrywała żydowskie dzieci w swoim domu”, ma otrzymać to wyróżnienie w tym roku.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jak to wszystko pięknie się układa: w Polsce nagonka na “antysemickich Polaków” i oskarżanie ich o mordowanie Żydów i – to tylko kwestia krótkiego czasu – w konsekwencji wywołanie “Holokaustu”, za to w Niemczech “wychodzą na światło dzienne” jakieś niepewne przypadki “przechowywania żydowskich dzieci”. Ma być tak, co widocznie zostało ustalone na najwyższych szczeblach i co jest na rękę i Niemcom uciekającym od odpowiedzialności historycznej za rozpętanie wespół z przyjacielskim socjalistycznym Związkiem Sowieckim wojny światowej, i co pasuje Żydom, którzy tak naprawdę nigdy nie czuli nienawiści do swych niemieckich oprawców, chcących przecież tylko pomóc syjonistom w ich przesiedleniu do wymarzonej Palestyny. No, ale jakiegoś winnego znaleźć trzeba, więc buduje się wizję Polski jako “kraju obozów śmierci”, jako kraju pełnego katolickich szowinistów, którzy z furią przed wojną, podczas wojny i po wojnie mordowali Żydów.
No i nade wszystko zadziwia pamięć 94-letniego dziadka, który nagle “przypomniał” sobie coś, za co otrzymał już 35 lat temu nagrodę…

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1681 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]