Dr Nitschke poleca staruszkom: Pod choinkę tylko trucizna

Aktualizacja: 2009-12-20 8:36 pm

Nową eutanazyjną „pigułkę spokoju” kupują sobie starsze pary jako prezent świąteczny – twierdzi dr Philip Nitschke, który gościł z wykładem o eutanazji w australijskim Tweed Heads. Od lat jeździ on po świecie i instruuje ludzi, jak umrzeć “szybko i bezboleśnie”.

“Pigułka spokoju” (Peacefull Pill) razem ze specjalną książeczką instruującą w jaki sposób skończyć z życiem, nie jest na razie legalna w Australii. Można ją za to bez problemu zakupić w Meksyku. To tam, zdaniem australijskiego Doktora Śmierć, zaopatrują się w nią starsze pary.

Ponieważ posiada długi termin przydatności do użycia, można ją podarować ukochanej osobie na nadchodzące święta, a wykorzystać kiedy będzie się chciało. Powstała na bazie nembutalu – środka używanego powszechnie do usypiania zwierząt w klinikach weterynaryjnych – tabletka jest alternatywą dla lansowanych dotychczas przez Nitschke toreb do samobójstwa.

To właśnie dzięki nim założyciel Exit International – obecnie największej w Australii organizacji promującej eutanazję – stał się szeroko znany na świecie. Plastikowe torby, zwane „exitbag”, które po założeniu na głowę zaciska się pod szyją bez możliwości poluzowania, były dotychczas hitem, tuż obok ampułek eutanazyjnych. Można je dostać w zestawie ze strzykawkami już za ok. 50 dolarów.

AJ/News.com.au

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16798 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]