Benedykt XVI: wypocznijmy od “słów i obrazów” w czasie Wielkiego Postu

Aktualizacja: 2008-02-8 10:59 am

Papież Benedykt XVI zaapelował do wiernych o wypoczynek od “słów i obrazów” w czasie Wielkiego Postu. Papież jak co roku spotkał się z rzymskimi proboszczami.

Benedykt XVI mówił też o problemach wychowania młodzieży i misji ewangelizacyjnej Kościoła. Spotkanie tradycyjnie miało formę dialogu. Benedykt XVI odpowiadał na pytania gości, których padło 10. Mówiąc o rozpoczętym wczoraj Wielkim Poście, Benedykt XVI wspomniał o istnej inflacji “obrazów i słów”. “Wydaje mi się, że okres Wielkiego Postu mógłby być także czasem postu od słów i obrazów, ponieważ potrzebujemy trochę ciszy” – powiedział papież. “Potrzebujemy miejsca wolnego od permanentnego bombardowania obrazami i przestrzeni ciszy, także bez obrazów, ażeby otworzyć serce na prawdziwy obraz i na prawdziwe Słowo”.         

Odpowiadając na pytanie, jak sprostać trudnościom w wychowaniu młodzieży, Benedykt XVI przyznał, że ze względu na dominujący styl życia, młodym ludziom trudno żyć po chrześcijańsku. Dlatego kapłani powinni dawać świadectwo, że można naprawdę poznać Boga, być Jego przyjacielem i iść razem z Nim – powiedział papież. Podkreślił przy tym potrzebę obecności Boga w procesie wychowawczym. Przypomniał, że przygotowanie zawodowe jest niewystarczające bez serca i bez Boga, nie mówiąc o tym, że znajomość Ewangelii powinna należeć do bagażu kulturalnego każdego młodego człowieka. 

IAR/GJ

Za: prawy.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1676 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]