Holandia: Propagowanie homoseksualizmu w szkołach „żywotnym celem”

Aktualizacja: 2009-12-17 4:08 pm

Według holenderskiego parlamentarzysty Borisa van der Ham z liberalnej partii Demokraci 66, rząd powinien nakazać wszystkim szkołom, w tym również szkołom wyznaniowym, włączenie problematyki homoseksualizmu do podstawy programowej edukacji seksualnej na każdym etapie nauczania.

„Zbyt wiele dzieci jest wychowywanych w homofonicznej moralności” – twierdzi van der Ham. „Chociaż częściej zdarza się to w rodzinach imigrantów, to również rodziny holenderskie, szczególnie na wsi, mają takie uprzedzenia. Szkoła powinna to korygować.”

Wypowiedź liberalnego posła była związana z krótka debatą nad otrzymanym przez holenderskie Stany Generalne listem od sześciu organizacji promujących homoseksualizm. We wspólnym liście domagają się one włączenia zagadnienia homoseksualizmu do obowiązkowych programów nauczania.

Według Radia Niderlandy, w samym Amsterdamie, w 82 proc. szkół nauczyciele nie omawiają na lekcjach problematyki homoseksualizmu. Van der Ham uważa, że nie można tego tolerować. Jednocześnie zaprzecza, że jego propozycja narusza wolność edukacji religijnej, którą gwarantuje art. 23. konstytucji. „Szkoły są wolne co do metody i formy prowadzenia zajęć lekcyjnych, ale muszą realizować żywotne cele”. Tym „żywotnym celem” jest dla Borisa van der Ham propagowanie homoseksualizmu.

[Za: LifeSiteNews (J. Tillman) – 11.12.2009 r.]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16703 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]