USA: Wyrzucono ze szkoły drugoklasistę za namalowanie ukrzyżowanego Chrystusa

Aktualizacja: 2009-12-16 12:00 am

Nauczyciel w szkole podstawowej Lowell Maxham Elemantary School w Taunton w stanie Massachusetts odesłał do domu ucznia drugiej klasy, który namalował na kartce papieru krzyż i ukrzyżowanego na nim Chrystusa. Powrót 8-latka do szkoły uwarunkowane zostało przejściem przez niego badań psychologicznych, gdyż rysunek zakwalifikowany został jako “pełen przemocy” (violent drawing).

Zbulwersowany incydentem ojciec chłopca w sposób jasny określił je jako “pogwałcenie wolności religii”. Chłopiec namalował ukrzyżowanego Chrystusa po pielgrzymce jaką odbył z rodziną do sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Attleboro. Nauczyciel poprosił uczniów o namalowanie jakiegoś wyobrażenia Bożego Narodzenia. Chłopiec, który jest dzieckiem specjalnej troski, namalował ukrzyżowanego Chrystusa i na oczach namalował krzyżyki, aby podkreślić, że Chrystus umarł na krzyżu.

“Wydaje mi się, że to co się zdarzyło wynikło z tego, że narysował on znak “X” na oczach Jezusa, i to właśnie zaalarmowało nauczyciela” – infantylnie tłumaczy się konsulatant reprezentujący szkołę.

Władze wydziału edukacji wyjaśniają, że wysłanie dziecka do “psychologicznej ewaluacji” jest niezbędne i wynika ze stosowanych “procedur bezpieczeństwa”. Przedstawiciele nie chcą jednak dyskutować szczegółów zdarzenia.

Ojciec chłopca podkreśla, że incydent z wyrzuceniem syna z klasy i odesłaniem go do domu, spowodował uraz w psychice dziecka i zwrócił się z prośbą o przeniesienie syna do innej szkoły. Za zgodą władz chłopiec będzie kontynuował naukę w innej szkole.

8-latek wyrzucony został z klasy w szkole podstawowej Maxham Elementary za namalowanie ukrzyżowanego Chrystusa. Chłopiec musi przejść “badania psychologiczne”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Taunton Daily Gazette
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]