Włochy: szkoła w Cremonie zastąpi Boże Narodzenie świętem świateł?

Szkoła w Cremonie nie planuje uroczystości bożonarodzeniowych, by nie urazić uczniów – niechrześcijan. Niewierzący przewodniczący Izby Deputowanych Gianfranco Fini uznał, że zniesienie obchodów Bożego Narodzenia w szkole w Cremonie to nie przejaw poprawności politycznej, ale idiotyzm – informuje „Rzeczpospolita”.

Nauczyciele państwowej podstawówki w Cremonie postanowili w tym roku zastąpić jasełka świętem świateł. Kulminacyjnym punktem ma być odśpiewanie ze świeczkami w dłoniach pieśni „Funga Alafia ashe she”, co w jednym z języków używanych w Ghanie znaczy „Witaj wśród nas, witaj”. Pieśń ma zastąpić włoską kolędę „Ty, który schodzisz z gwiazd”. Swoją decyzję nauczyciele tłumaczą troską o samopoczucie uczęszczających licznie do tej placówki oświatowej dzieci imigrantów. Pedagodzy nie chcieli, by poczuli się oni odrzuceni. Sprawa wywołała sprzeciw wielu rodziców. Ma ją zbadać ministerstwo edukacji.

Suchej nitki na nauczycielach z Cremony nie pozostawia prawicowa prasa. Niewierzący przewodniczący Izby Deputowanych Gianfranco Fini uznał, że zniesienie obchodów Bożego Narodzenia w szkole w Cremonie to nie przejaw poprawności politycznej, ale idiotyzm – informuje „Rz”.

Isabella Bertolini, deputowana Ludu Wolności Silvia Berlusconiego, stwierdziła, że „delirium wielokulturowe” zawsze nawiedza Włochy przed Bożym Narodzeniem. I rzeczywiście, jak donosi „Rz”, tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem, szczególnie na północy Włoch, w szkołach następuje wysyp podobnych pomysłów. Jasełka zastępuje przedstawienie, którego akcja toczy się w krainie elfów, z kolęd znika Jezus. Bywa, że staje się On wysłannikiem obcej cywilizacji. Wcielenie Syna Bożego staje się przedmiotem żartów, a nawet prowokacji.

Kilka lat temu Partia Radykalna byłej unijnej komisarz Emmy Bonino wystawiła w Izbie Deputowanych szopkę, w której Dzieciątku towarzyszyła para homoseksualistów. Z kolei lewicowe władze Viareggio zamówiły i wystawiły na placu rzeźbę, w której Maryja w szpilkach miała twarz Róży Luksemburg, a święty Józef był podobny do Lenina – przypomina „Rz”.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4572,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content