Aktualizacja strony została wstrzymana

Kanada: Rady miast wydające regulacje dot. rodzaju wywieszanych flag na ratuszu, oskarżone przez grupy homoseksualne jako „homofobiczne”

Gdy rada kanadyjskiego powiatu Pictou County w prowincji Nowa Szkocja podjęła decyzję ustalającą jakie flagi mogą być wywieszone na miejskim ratuszu i przegłosowała, że dopuszczone będą tylko flagi narodowe, flagi prowincji, powiatu oraz historyczne flagi aborygenów, od razu odezwali się aktywiści homoseksualni, którzy poczuli się „dyskryminowani”, gdyż na liście nie było „flagi gejowskiej”. Jane Morgan, członek „społeczności gejowskiej” w Pictou, który obecny był na zebraniu, nazwał decyzję „homofobiczną”.

Nie wiadomo czy w wyniku tego protestu, decyzja będzie zmieniona, tak jak to miało miejsce w miejscowości Truro, również w Nowej Szkocji, gdzie rada miasta podjęła podobną decyzję, lecz na skutek protestów aktywistów homoseksualnych, burmistrz miasta Bill Mills ją odrzucił.

Kanada: Rady miasta regulujące rodzaj wywieszanych flag na ratuszu, oskarżone przez grupy homoseksualne jako „homofobiczne”

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content