Kanada: Rady miast wydające regulacje dot. rodzaju wywieszanych flag na ratuszu, oskarżone przez grupy homoseksualne jako “homofobiczne”

Aktualizacja: 2008-02-6 5:04 pm

Gdy rada kanadyjskiego powiatu Pictou County w prowincji Nowa Szkocja podjęła decyzję ustalającą jakie flagi mogą być wywieszone na miejskim ratuszu i przegłosowała, że dopuszczone będą tylko flagi narodowe, flagi prowincji, powiatu oraz historyczne flagi aborygenów, od razu odezwali się aktywiści homoseksualni, którzy poczuli się “dyskryminowani”, gdyż na liście nie było “flagi gejowskiej”. Jane Morgan, członek “społeczności gejowskiej” w Pictou, który obecny był na zebraniu, nazwał decyzję “homofobiczną”.

Nie wiadomo czy w wyniku tego protestu, decyzja będzie zmieniona, tak jak to miało miejsce w miejscowości Truro, również w Nowej Szkocji, gdzie rada miasta podjęła podobną decyzję, lecz na skutek protestów aktywistów homoseksualnych, burmistrz miasta Bill Mills ją odrzucił.

Kanada: Rady miasta regulujące rodzaj wywieszanych flag na ratuszu, oskarżone przez grupy homoseksualne jako “homofobiczne”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1663 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]