Lech Wałęsa doktorem… filozofii londyńskiego uniwersytetu

Aktualizacja: 2009-12-13 11:38 pm

W związku z obchodzoną w tym roku 20. rocznicą obalenia muru berlińskiego były prezydent Lech Wałęsa ma zostać uhonorowany przez londyński Metropolitan University doktoratem honoris causa z… filozofii – informuje portal anglia.interia.pl. Ze względów zdrowotnych Lech Wałęsa odwołał jednak zapowiedzianą na 15 grudnia br. wizytę w Londynie. W komunikacie nie podano nowego terminu uroczystości.

KOMENTARZ BIBUŁY: Trudno doprawdy pojąć czym kierują się promotorzy tego typu imprez, kompromitujących samych siebie i uczelnię. Ale może w tym szaleństwie jest metoda? Może w tej całej absurdalności zdarzenia chodzi o pokazanie i utrwalenie w przyszłych pokoleniach “Europejczyków” poziomu intelektualnego polskich “elit” i “filozofów”? Ot, taka swoista forma antypolonizmu. No bo trudno o inne wyjaśnienie przyznawania honorowego tytułu z filozofii człowiekowi, który ma często trudności z gramatycznym i logicznym skleceniem prostego zdania. A może chodzi o jakąś “nową filozofię”, w której celuje ten wizjoner globalizmu, najsłynniejszy potomek Walensów (hi, hi), o filozofię, o której nawet filozofom się nie śniło?


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie anglia.interia.pl
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16556 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]