Aktualizacja strony została wstrzymana

„Zapomnieli” o prześladowaniu chrześcijan

„Prześladowania chrześcijan na świecie rosną, a Europa milczy”- podkreślali na konferencji prasowej w Wiedniu 4 grudnia twórcy platformy „Solidarność z prześladowanymi chrześcijanami”. Okazją do zorganizowania konferencji jest przypadający co roku 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

„W ubiegłym roku mówiliśmy o 250 milionach chrześcijan, dyskryminowanych i prześladowanych ze względu na wiarę w 50 krajach świata. Dziś stwierdzamy, że sytuacja jeszcze się pogorszyła”- powiedział przewodniczący ekumenicznej fundacji „Pro Oriente” Johann Marte. Przypomniał, że 80-90 proc. wszystkich osób prześladowanych ze względu na religię stanowią chrześcijanie.

W samym tylko 2008 roku 175 chrześcijan oddało życie za wiarę. Najwięcej tego rodzaju przypadków odnotowuje się w krajach rządzonych przez komunistów i w których obowiązuje islamskie prawo szariatu. Szczególnie dramatycznie przedstawia się sytuacja chrześcijan w Afganistanie, Somalii, Egipcie, Erytrei, Nigerii oraz w Iraku i Pakistanie. Choć nie we wszystkich tych krajach szariat obowiązuje w sposób restrykcyjny, jest faktem, że „wśród 40 krajów, w których panują największe prześladowania chrześcijan, jest 30 krajów islamskich”.

wiara/on/r

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2747&Itemid=1

Skip to content