Rabini kontra symbole chrześcijańskie

Aktualizacja: 2009-12-8 4:13 pm

Izraelscy rabini wypowiedzieli wojnę świątecznej symbolice chrześcijańskiej. Grożą przy tym restauratorom i hotelarzom.

Organizacja  “Lobby dla wartości żydowskich” rozprowadza ulotki, w których pisze o poświęceniu Żydów dla podtrzymania ich tożsamość i wartości Tory.  To zobowiązuje, zaznacza Lobby,  by kontynuować te wysiłki i nie pozwalać na wprowadzanie “niestosownej atmosfery” podczas Bożego Narodzenia i Nowego Roku.


C48dbb1789e8902bd4d3b1beb40d6fc4
warincontext.org

Lobby wezwało do bojkotowania tych restauracji czy hoteli, które wystawią choinki, wizerunki świętego Mikołaja lub chrześcijańskie symbole. Rabinat Jerozolimy zagroził nawet, że odbierze takim placówkom certyfikaty koszerności.

W Izraelu mieszka około 150 tys. chrześcijan – w większość Arabów. Około 30 tysięcy to małżonkowie głównie Żydów z terenu Etiopii i dawnego ZSRR, którzy przybyli do Izraela na mocy prawa do powrotu.


mem/Ynetnews/Wprost24

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16414 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]