Drażnią “ich” krzyże i dzwony kościelne, a sami…

Aktualizacja: 2009-12-3 11:35 pm

Niestety, ale to nie tylko w UE chcą się pozbyć krzyży. Tutaj w USA, gdzie ludzie ciągle chodzą do kościołów i w ankietach podają, że wierzą w Boga, trwa nieustanna akcja usuwania symboli chrześcijańskich z miejsc publicznych.

Już nawet choinka staje się powoli nieporawnym politycznie symbolem, nie mówiąc już o słowach Merry Christmas, które zastąpiono Happy Holiday. Boss składa nam łączne życenia z okazji Świąt (w domyśle Bożego Narodzenia), Hannuki i Kwanzy, chociaż sam jest irlandzkim katolikiem i nie spotkałem tutaj nikogo wierzącego w jakąś Kwanze, chciaż jest trochę Żydów [nie wspominam o ukrytych] i to głównie chyba chodzi o to, aby nie urazić ich uczuć. A oni stają się coraz bardziej bezczelni.

Niedawno pisałem o żydzie komiku, który w show telewizyjnym HBO sikał na obraz Jezusa.

Ostatnio słyszałem, że nawet dźwięk dzwonów z wieży kościelnej drażni „niektórych” i sąd zakazał używania dzwonów.

Mieszkam w Nowym Jorku niedaleko dzielnicy ortodoksyjnych Żydów Williamsburgu i w każdy piątek słyszę dźwięk syren, zapowiadający szabas. Jakoś dotychczas nikt nie zakazał im tego, chociaż przyjezdni mogą pomyśleć, że to jakiś pożar, wypadek czy inna katastrofa a może… ostrzegają nas w ten sposób, że nadchodzi dla nas jakiś koniec?

Stan Sas

Za: Patriotyczny Ruch Polski - wicipolskie.org -- [Org. tytuł: « Krzyże i dzwony kościelne „ich” drażniÄ…!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=16309 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]