USA: Fotograf przed sądem za odmowę wykonania zdjęć “ślubu” pary lesbijskiej

Aktualizacja: 2008-01-30 5:18 pm

Elaine Hunguenin, zawodowy fotograf, która odmówiła filmowania “ceremonii ślubnej” pary lesbijskiej, została wezwana do złożenia wyjaśnień przed komisarzem “Praw Człowieka” stanu Nowy Meksyk.

Gdy Elaine Hunguenin, współwłaścicielka wraz z mężem zakładu fotograficznego Elane Photography, odmówiła wykonania zdjęć tzw. ceremonii ślubnej (“commitment ceremony“) pary lesbijskiej, powołując się na swoje chrześcijańskie zasady religijne, para ta złożyła zażalenie do stanowego urzędu New Mexico Human Rights Division oskarżając o “dyskryminację ze względu na orientację seksualną”.

Alliance Defense Fund – ADF, prawnicza organizacja broniąca podstawowych zasad chrześcijańskich, podjęła się obrony państwa Hunguenin i w poniedziałek, 28 stycznia br. przed sądem jej przedstawiciel, Jordan Lorence stwierdził, że z uwagi na pryncypia Pierwszej Poprawki do Konstytucji, rząd nie ma prawa karać za odmowę wykonania zdjęć, gdyż w oczywisty sposób kłóci się to z wyznawanymi zasadami naruszonymi przez “ceremonię ślubną” pary lesbijskiej.

Jordan Lorence przypomniał, że w roku 1995 Sąd Najwyższy w tzw. sprawie Hurley dotyczącej Parady św. Patryka w Bostonie orzekł, iż organizatorzy mają prawo odmówić grupom homoseksualnym uczestnictwa w paradzie i głoszenia treści niezgodnych z wyznawanymi przez organizatorów zasadami. “Mamy do czynienia z podobnym przypadkiem tutaj” – powiedział Lorence, lecz jednocześnie ostrzegł, że osoby z tradycyjnym spojrzeniem na małżeństwo i rodzinę są dzisiaj narażone na “wielkie niebezpieczeństwo”, gdyż aktywiści prohomoseksualni stosują obecnie taktykę powoływania się na “różnorodność i pluralizm”.

Tzw. “ustawy antydyskryminacyjne”, które w coraz większym stopniu zagrażają osobom wypowiadającym się za tradycyjnym pojęciem małżeństwa, obowiązują już w 20 stanach USA.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1628 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]