Aktualizacja strony została wstrzymana

Wiedeń: Dziennikarze zaatakowani przez aborcjonistów

Ekipa filmowa pracująca dla szwajcarskiej katolickiej agencji informacyjnej Gloria TV, została zaatakowana przez uczestników pro-aborcyjnego wiecu.

Dziennikarze filmowali demonstrantów, którzy zebrali się pod biurem austriackiego oddziału Human Life International w Wiedniu i skandowali antychrześcijańskie oraz bluźniercze hasła.

Nagranie pokazuje grupę młodych ludzi, którzy mieli twarze zakryte chustami i szalikami, biegnących w kierunku kamerzysty z okrzykami: „Zabierać się stąd! Nie filmować!”. Jedna z osób chciała chustą zasłonić obiektyw kamery.

Interweniowała policja i nakazała dziennikarzom opuszczenie miejsca manifestacji, powołując się na względy bezpieczeństwa. Policja potwierdziła władzom Gloria TV, że agresywne zachowania były wyłącznie po stronie pro-aborcyjnych demonstrantów.

Dziennikarze odmówili zaprzestania pracy i zostali zaatakowani przez kobietę, która zniszczyła kamerę. Policjanci nie chcieli wylegitymować napastniczki.

Ocalone nagranie pokazuje przeklinającą kobietę, która szamocąc się z kamerzystą wykrzykuje pod adresem policji, żeby ta usunęła katolickich dziennikarzy.

[Za: LifeSiteNews – 01.12.2009 r.]

Za: HLI Polska | http://www.hli.org.pl/xoops/modules/news/article.php?storyid=1219 | News : Dziennikarze zaatakowani przez aborcjonistów

Skip to content