USA: Strzelba Adolfa Hitlera na aukcji; Zysk z aukcji przejmie… żydowska Liga Przeciwko Zniesławieniu – ADL

Aktualizacja: 2008-01-25 9:34 am

Strzelba myśliwska z inicjałami “A.H.”, prawdopodobnie będąca własnością Adolfa Hitlera, wystawiona została na aukcji przez komis w Bloomington w stanie Illinois.

Właściciel komisu, Wes Lane początkowo nie wiedział, że posiada strzelbę należącą do Hitlera, jednak zmienił zdanie gdy dowiedział się o jej losach. Strzelba przywieziona została do Illinois przez jednego z żołnierzy amerykańskich, który zabrał ją sobie w maju 1945 roku z jednej z kryjówek Hitlera. Przechowywał ją pod swoim łóżkiem, a gdy umarł kilkanaście lat temu, rodzina zdecydowała się jej pozbyć wstawiając do komisu.

Jak podaje strona internetowa Auction Info, specjalizująca się w wiadomościach o działalności aukcyjnej: “Zysk z aukcji wpłynie do Ligi Przeciwko Zniesławieniu (Anti-Defamation League)”.

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1618 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]