USA: Banki w stanie Illinois zwalniają z opłat transakcyjnych dokonywanych przez tzw. ocalałych z Holokaustu

Aktualizacja: 2008-01-24 4:03 pm

Na konferencji prasowej zorganizowanej 22 stycznia br. w stanie Illinois oznajmiono, że doszło do umowy z niektórymi bankami, zwalniającej tzw. ocalałych z Holokaustu z dokonywania opłat bankowych.

Na konferencji z udziałem Konsula Republiki Federalnej Niemiec Rolanda Herrmanna oraz Prezydenta Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, oddział na miasto Chicago, Allana Reicha i Alexi Giannoulias, skarbnika stanu Illinois, oznajmiono, że [jak na razie] 85 z 700 banków wyraziło zgodę na “propozycję” skarbnika stanu Illinois zwolnienia z opłat transakcyjnych za międzynarodowe przelewy płatnicze dokonywane przez rząd niemiecki i przesyłane tzw. ocalałym z Holokaustu. Opłaty te wynoszą od 10 do 40 dolarów za każdy transfer i – jak stwierdza informacja – “sięgają średnio 340 dolarów” [tygodniowo, miesięcznie, rocznie? Nie wiadomo – przyp. BIBUŁA].

Zgodnie ze stwierdzeniem Allana Reicha, w stanie Illinois mieszka obecnie ponad 5 tysięcy tzw. ocalałych z Holokaustu. Podano również, że banki w stanach: Kalifornia, Massachusetts, Floryda i Minnesota, rozpatrują możliwość wprowadzenia zwolnienia z opłat.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1616 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]