Bobby Fischer, legendarny szachista pochowany po katolicku

Aktualizacja: 2008-01-23 5:51 pm

Bobby Fisher, zmarły 17 stycznia br. w Raykjaviku w wieku 65 lat legendarny szachowy mistrz świata, poprosił przed śmiercią o pogrzeb katolicki.

Ksiądz Jakob Rolland z Diecezji Reykjavik, który przewodniczył w prywatnej ceremoni pogrzebowej powiedział, że Fischer “wyraźnie zażyczył sobie katolickiego pogrzebu, zatem spełniliśmy jego prośbę”. Ksiądz Rolland nawiązując do skrytości b. mistrza szachowego odnośnie do swego prywatnego życia, dodał, że “Nie wiem czy nawrócił się on na wiarę katolicką, ale nie znaczy to, że tego nie uczynił.”

W pogrzebie uczestniczyło tylko pięć osób, w tym jego przyjaciółka (choć jak wiele źródeł podaje – żona), japońska mistrzyni szachowa Miyoko Watai.

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1611 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]