Prezydent Irlandii odrzuca bezpodstawne oskarżenia Centrum im. Wiesenthala

Aktualizacja: 2008-01-22 11:11 pm

Prezydent Irlandii w przemówieniu wygłoszonym 21 stycznia br. w ostrych słowach odparła ataki żydowskiego Centrum im. Szymona Wiesenthala, które zarzuciło irlandzkiemu muzeum Hunt Museum w Limerick posiadanie w swoich zbiorach 2000 “dzieł sztuki zrabowanych ofiarom Holokaustu” oraz “powiązania z nazistowskimi handlarzami dzieł sztuki”.

Podczas wizyty w muzeum, Prezydent Mary McAleese po raz pierwszy zabrała publicznie głos w tej sprawie i powiedziała, że “W młodości głęboko respektowałam Wiesenthala, i dalej go respektuję jako osobę, niestety nie mogę tego samego powiedzieć o Centrum im. Szymona Wiesenthala, które stargało swoje imię poprzez sposób w jaki potraktowano to muzeum”.

Centrum im. Wiesenthala bezzasadnie zarzuciło w 2003 roku muzeum Hunt Museum posiadanie “dzieł sztuki zrabowanych ofiarom Holokaustu”, co wyjaśniła i oczyściła z oskarżeń specjalnie powołana królewska komisja Royal Irish Academy. Niestety, Centrum Wiesenthala planuje opublikowanie swoich własnych ocen, które mają być opublikowane w ciągu następnych trzech miesięcy.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1610 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]