Izrael wystrzelił kolejnego satelitę szpiegowskiego

Aktualizacja: 2008-01-21 8:58 am

Po kilkumiesięcznych opóźnieniach, Izrael wystrzelił swojego kolejnego szpiegowskiego satelitę.

Satelita TECSAR, wystrzelony z bazy w Izraelu 21 stycznia br., posiada cały zakres urządzeń do monitorowania zmian pogodowych oraz znacznie udoskonalony system optyczny umożwiający dokonywanie zdjęć w dzień i w nocy, w odróżnieniu od dotychczasowych dwóch satelitów izraelskich typu Ofek, wyposażonych tylko w konwencjonalne systemy optyczne. Nowy satelita ma za zadanie “monitorowanie Iranu i innych nieprzyjaciół na Bliskich Wschodzie”.

Na świecie jedynie pięć państw jest w stanie wyprodukować i wystrzelić swojego własnego satelitę.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1602 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]