USA: Organizacje żydowskie zebrały w 2007 roku prawie 2,5 miliarda dolarów; posiadają 13 miliardów

Aktualizacja: 2008-01-17 1:26 pm

Organizacje żydowskie w Ameryce Północnej zanotowały w 2007 roku znaczne wpływy, które osiągnęły kwotę prawie 2 i pół miliarda dolarów.

United Jewish Communities – UJC, żydowska organizacja nadzorcza skupiająca 155 żydowskich federacji i 400 innych nie zrzeszonych w federacjach organizacji żydowskich, oznajmiła w wydanym 17 stycznia br. komunikacie, że w 2007 roku zebrano 2,4 miliarda dolarów.

Raport podaje m.in., że 900 milionów dolarów pochodzi z wpływów od lokalnych organizacji; zadeklarowano 1,3 miliarda dolarów dotacji na różnego rodzaje fundacje (tzw. endowment funds); 90 milionów dolarów zebrano na “pomoc dla Izraela” w ramach Israel Emergency Campaign (na ten cel zebrano od 2006 roku ponad 360 milionów dolarów), a 52 miliony dolarów zebrano poprzez inne specjalne akcje.

“System” – jak określa się – posiada na dzień dzisiejszy 13 miliardów dolarów, które poprzez odsetki przynoszą roczny zysk w wysokości miliarda dolarów.

Bogactwo organizacji żydowskich w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest znacznie większe, gdyż opublikowana kwota dotyczy jedynie zasobów bankowych, a nie środków w postaci np. nieruchomości.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1596 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]