Ukraina: Nie lubisz pozdrowienia Szalom! – jesteś antysemitą

Aktualizacja: 2008-01-17 12:11 pm

Aleksander Feldman, ukraiński parlamentarzysta pochodzenia żydowskiego (czytaj: Żyd mieszkający na Ukrainie), a zarazem prezydent Fundacji Żydowskiej na Ukrainie i szef kolejnej organizacji żydowskiej, tym razem o nazwie “Społeczność Żydowska Regionu Charkowskiego”, zapowiedział sięgnięcie po środki prawne wobec wypowiedzianej przez Vasila Salgina, radnego regionu Charkowa i jednego z przywódców Partii Regionów, uwagi, która zakwalifikowana została przez Feldmana jako “antysemicka”.

Salgin powiedział podczas uroczystości noworocznej: “mam nadzieję, że w Nowym Roku nigdy już nie usłyszę odgłosu powitalnego “Szalom!” na zebraniu rady regionalnej”.

Feldman jest oburzony wypowiedzią Selgina. “Jestem głęboko oburzony tym incydentem, a nie jest to pierwszy przypadek ksenofobii i antysemityzmu wśród przedstawicieli Charkowa. […] Ukraina jest cały czas daleko od cywilizowanej Europy.”

Dziennik Charkowa Sobytia napisał w tym samym tonie, że “w każdym cywilizowanym kraju, tego typu wypowiedź jest interpretowana jako przejaw antysemityzmu.”

KOMENTARZ BIBUŁY: A od kiedy to cywilizacja europejska opiera się na talmudycznym judaizmie? Od kiedy to miarą cywilizacji jest witanie się żydowskimi pozdrowieniami podczas oficjalnych obrad rady miasta w chrześcijańskich społeczeństwach? A swoją drogą retoryczne pytanie: w czyich rękach jest ta gazeta?

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1595 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]